• Drodzy Rodzice!

• (aby przeczytać cały tekt nalezy kliknać CZYTAJ WIĘCEJ)

W związku z licznymi protestami spowodowanymi zmianą organizacji pracy przedszkola pragnę wyjaśnić powody tej decyzji.

Są trzy przesłanki:

1. Wniosek Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy
            2. Wprowadzenie zdalnej obsługi interesantów w Urzędach w celu chronienia ich pracowników.
            3. Nie stosowanie się do próśb o ograniczenie czasu przebywania rodziców w placówce w celu uniknięcia zagrożenia epidemiologicznego.

Do tej pory Rodzice mogli wchodzić do placówki z zachowaniem reżimu sanitarnego. Niestety wielu Rodziców i Opiekunów nie stosowało się do zalecanych zachowań. Mimo próśb nie zachowywali zasad dystansu społecznego i oczekiwali pod salą dydaktyczną do momentu, kiedy dziecko zje podwieczorek. Z aktualnych informacji wynika, że wirus rozprzestrzenia się nie tylko poprzez kontakt osobisty, ale także poprzez pozostawienie śladów wirusa na odzieży i butach. Przedszkole nie ma możliwości tak częstego dezynfekowania korytarzy, klamek, poręczy, ponieważ ma ograniczoną liczbę pracowników, którzy mają wiele obowiązków związanych z opieką nad dziećmi.

Godzina 14.30 została wyznaczona po konsultacjach z pracownikami. Jest ona optymalna, ponieważ dzieci zdążą już zjeść podwieczorek, pracownicy obsługi posprzątają i będą do Państwa dyspozycji. Ograniczenie ilości osób przebywających w szatni jest również odpowiedzią na Państwa obawy zagrożenia epidemiologicznego. Oczywiście stworzona jest możliwość wcześniejszego odebrania dziecka z ważnych powodów, po uprzednim powiadomieniu wychowawcy.

To od Państwa zależy zminimalizowanie „kolejek” przed placówką. Proszę o przeanalizowanie rozwiązań, które usprawnią odbieranie dzieci. Jeżeli macie Państwo pomysły, to jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, które pomogą tego uniknąć.  Przecież przyświeca nam jeden cel – zdrowie. Proszę Państwa abyśmy my dorośli nie doprowadzali do sytuacji, w której stwarzamy zagrożenie dla dzieci i innych dorosłych osób.

Wierzę, że tylko wspólne działania pozwolą nam uniknąć „nadzorów epidemiologicznych”, chorób pracowników, tym bardziej zamknięcia placówki  i pozwolą przetrwać ten trudny dla nas okres.

Pozdrawiam serdecznie. Proszę pamiętać, że dla nas zawsze najważniejsze są Państwa Dzieci.

Dorota Kierzkowska

• Zmiana organizacji przyprowadzania dzieci

• Drodzy Rodzice!

W związku z sytuacją pandemii COVID 19, na wniosek Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy informuję, że od 12 listopada 2020 r. (czwartek) następuje zmiana organizacji pracy przedszkola.

PRZYPROWADZANIE

Rodzic z dzieckiem wchodzi do szatni, rozbiera je i przekazuje pracownikowi placówki. Przyprowadzanie dzieci trwa do godziny 8.15. W wyjątkowych przypadkach (wizyta lekarska, rehabilitacja, inne bardzo ważne przyczyny), po uprzednim zawiadomieniu wychowawcy, dziecko będzie przyjęte do przedszkola o umówionej godzinie.

ODBIERANIE

Ze względu na ograniczone możliwości kadrowe (pracownicy obsługi mają szereg czynności do wykonania) odbieranie dzieci rozpoczyna się od godziny 14.30. Rodzice oczekują na dziecko w szatni.

W wyjątkowych przypadkach (j.w.), po uprzednim kontakcie telefonicznym z wychowawcą, będzie można odebrać dziecko wcześniej.

Bardzo proszę o zrozumienie i dostosowanie się do obowiązujących zasad.

Życzę wszystkim zdrowia i cierpliwości w tym trudnym czasie.

Dorota Kierzkowska

zmiana_organizacji_przyprowadzania_dzieci.docx <--PLIK DO POBRANIA