• JAK PRAWIDŁOWO TRZYMAĆ KREDKĘ?

• Jak prawidłowo trzymać kredkę?

Od najwcześniejszych lat należy dziecko uczyć właściwego posługiwania się przyborami do rysowania i pisania.   W związku z tym konieczne jest zwrócenie uwagi na prawidłowy sposób trzymania przez dziecko kredki czy ołówka.

1. Dziecko powinno trzymać ołówek
            w trzech palcach, pomiędzy kciukiem i lekko zgiętym palcem wskazującym, opierając go na palcu środkowym.

2. Nieprawidłowe jest trzymanie ołówka „ w garści ” lub w taki sposób, że środkowy palec jest na ołówku.
             Palce trzymające ołówek powinny znajdować się w odległości około dwóch centymetrów od powierzchni papieru.

3.Ołówek należy trzymać między palcami bez nadmiernego napięcia mięśni ręki i nacisku na papier

( nadmierne napięcie powoduje łamanie grafitu, dziurawienie kartki, a zbyt słabe sprawia, że rysunek jest ledwie widoczny).

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”

• Cele ogólne:

• Kształtowanie postaw politycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.
            • Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci

Cele szczegółowe:

• Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
            • Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów.
            • Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.
            • Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
            • Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów.
          • Na sportowo świętujemy Dzień Przedszkolaka!!!

• Kochani dziś w Naszym Przedszkolu odbyła się SPARTAKIADA Sportowa na Orliku zachęcamy do oglądania zdjęć na naszej stronie i na naszym facebooku

• DNI ADAPTACYJNE W PRZEDSZKOLU NR 4 KRAINA ODKRYWCÓW

• DNI ADAPTACYJNE!!!

NOWO PRZYJĘTE DZIECI DO PRZEDSZKOLA NR 4 KRAINA ODKRYWCÓW

WRAZ Z RODZICAMI ZAPRASZAMY NA DNI ADAPTACYJNE

KTÓRE ODBĘDĄ SIE W DNIACH

28 SIERPNIA 2018 R GODZ. 9:00-12:00

29 SIERPNIA2018 R 9:00-12:00

• "Ale to już było..

• Zachęcamy do obejrzenia filmu z Gali Wielkanocnej

- Obrazek 1

FESTYN RODZINNY MAMA, TATA I JA

W ŚRODĘ 30.05.2018 R W GODZINACH OD 15:00 DO 17:00 ODBEDZIE SIĘ FESTYN         RODZINNY POD HASŁEM  "MAMA , TATA I JA". DYREKTOR , NAUCZYCIELKI I     PRACOWNICY PRZEDSZKOLA SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ RODZICÓW I NASZYCH     PRZEDSZKOLAKÓW DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W ZABAWIE.

• II POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 4 NIDZICA KRAINA ODKRYWCÓW

• II POWIATOWY KONKURS MATEAMTYCZNY ORGANIZOWANY PRZEZ PRZEDSZKOLE NR 4 W NIDZICY KRAINA ODKRYWCÓW

Dnia 17.05.2018 r odbędzie się II Powiatowy Konkurs Matematyczny organizowany przez Przedszkole Nr 4. Konkurs odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. 5 -latki zmierzą się w konkurencjach matematycznych. W zmaganiach wezmą udział dzieci z SP1, SP2, SP3, Przedszzkola Nr 2, Przedszkola Nr 4, SP w Rączkach, Sp w Napiwodzie, i SP Łynie. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia.

• Uwaga Ważne!!!

•     ZAKWALIFIKOWANIE DZIECKA DO DALSZEJ REKRUTACJI NIE OZNACZA PRZYJĘCIA GO DO PRZEDSZKOLA. RODZICE              DZIECI ZAKWALIFIKOWANYCH MAJĄ OBOWIĄZEK ZŁOŻYĆ W SEKRETARIACIE PRZEDSZKOLA PISEMNE                                    POTWIERDZENIE   WOLI UCZĘSZCZANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA.

• REKRUTACJA!!!

Rekrutacja w Przedszkolu nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW odbywa się od 09.02-  26.03 2018r.

• Przedszkole nr 4 KRAINA ODKRYWCÓW
        • nprzedszkole4@wp.pl