• JAK PRAWIDŁOWO TRZYMAĆ KREDKĘ?

• Jak prawidłowo trzymać kredkę?

Od najwcześniejszych lat należy dziecko uczyć właściwego posługiwania się przyborami do rysowania i pisania.   W związku z tym konieczne jest zwrócenie uwagi na prawidłowy sposób trzymania przez dziecko kredki czy ołówka.

1. Dziecko powinno trzymać ołówek
            w trzech palcach, pomiędzy kciukiem i lekko zgiętym palcem wskazującym, opierając go na palcu środkowym.

2. Nieprawidłowe jest trzymanie ołówka „ w garści ” lub w taki sposób, że środkowy palec jest na ołówku.
             Palce trzymające ołówek powinny znajdować się w odległości około dwóch centymetrów od powierzchni papieru.

3.Ołówek należy trzymać między palcami bez nadmiernego napięcia mięśni ręki i nacisku na papier

( nadmierne napięcie powoduje łamanie grafitu, dziurawienie kartki, a zbyt słabe sprawia, że rysunek jest ledwie widoczny).

• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”

• Cele ogólne:

• Kształtowanie postaw politycznych u najmłodszych, uwrażliwianie na piękno, folklor i tradycje Polski.
            • Kształtowanie tożsamości narodowej dzieci

Cele szczegółowe:

• Poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych.
            • Poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów.
            • Poznanie tańców ludowych i potraw regionalnych.
            • Wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem.
            • Integracja placówek edukacyjnych z Polski i Kresów.